Nie je jednoduché žiť jednoduchý život

Autor: Jana Andraščíková | 1.3.2012 o 19:26 | (upravené 26.4.2015 o 16:03) Karma článku: 7,24 | Prečítané:  652x

V dnešnej dobe sa každý za niečím ženie, túži prekonávať neprekonateľné, byť prvým ,v čom sa len  dá..zaujať vo všetkých smeroch. No veľmi často zabúdame na to, či to všetko robíme, pretože to chceme  alebo len z dôvodu že to robia všetci okolo nás.

Hlavne na mladú generáciu je v dnešnej dobre je vytváraný určitý druh nátlaku. „Musíš" vyštudovať strednú, dostať sa čím skôr na  Vysokú školu, prežiť pár rokov štúdiom, ale samozrejme aj pravým "študentským" životom, pomedzi to by bolo ideálne precestovať čím najviac krajín, využiť možnosť erazmu, nazbierať množstvo skúseností, kontaktov, pomedzi to samozrejme niekde aspoň na polovičný úväzok pracovať a začať si budovať kariéru....to už nehorím o tom, že byť single "out, minimálne mať priateľa s výhodami.

Samozrejme nie so všetkým bude každý súhlasiť, ale ruku na srdce študenti....nemáte niekedy pocit, že nám niečo uniká, niečo sme nestihli??? Svet je tak preplnený možnosťami, že často sa stane , že zabúdame žiť prítomnosť a jednoduchosť. Tak veľmi chceme všetko dosiahnuť, zažiť, skúsiť až zabúdame na jednoduchosť, a hlavne míňame prítomnosť a žijeme budúcnosťou.

Nie je to chyba jednotlivca, ale vo veľkej miere sú to nároky, ktoré sú na nás kladené, či už od rodiny, priateľov, zamestnávateľov...nie sme tak trochu stratení v kolobehu sveta??

Existuje veľa mladých ľudí, ktorí sa práve na ceste k niečomu sa stať, sa cítia stratení a pohltení všetkými informáciami a nárokmi na nich kladených, mňa zahŕňajúc. No ako snaha niečo dosiahnuť môže prepuknúť tak veľmi rýchlo môže pominúť a to väčšinou v prípade, keď sa nám stane niečo nepríjemné. Či je to neúspech v práci, škole, kedy aj napriek našej snahe a skúsenostiam to miesto alebo A-čko dostane niečia dcéra, či známy.... Neverím, že existuje človek, ktorý by toto nezažil.

Čo však s tým? Môžeme sa nad tým tak akurát zamyslieť, napísať článok, vyhrnúť si rukávy, mať ostré lakte a snažiť sa v tak zložitom svete žiť jednoduchý život, ktorý nám patrí.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Lunter - ľudská tvár vzbury proti establišmentu

Svojím profilom Luntner predstavuje prijateľného kandidáta

PRIMÁR

Možno telu za víkend splatiť nedostatok spánku a pohybu?

Ako vníma veda víkendové dobiehanie spánkového dlhu.


Už ste čítali?